سه شنبه ٠٤ تير ١٣٩٨
http://tdday.ir/


  چاپ        ارسال به دوست

رهن کامل آپارتمان در مناطق شمال تهران

به گزارش «دنیای اقتصاد»، از اواخر بهار امسال تا اواخر تابستان به دلیل رونق معاملات مسکن، بازار رهن کامل آپارتمان نیز رونق گرفت. ماجرا از آنجا نشات می‌گیرد که بسیاری از خریداران مسکن از ابزار به رهن سپردن ملک خریداری شده برای غلبه بر کاهش قدرت خرید خود تحت تاثیر جهش قیمت‌ها استفاده کردند و به این ترتیب توانستند خانه‌دار شوند. اما با خداحافظی رونق از بازار مسکن، در پاییز امسال هنوز تعداد آپارتمان‌های عرضه شده به‌صورت رهن کامل قابل توجه است. البته جنس ازدیاد فایل‌های رهن کامل در بازار پاییزی با جنس تابستانی آن متفاوت است. انگیزه عرضه رهن کامل در پاییز به اجاره رفتن بنا در شرایط رخوت بازار اجاره‌بها است. در نتیجه بهای پیشنهادی فایل‌های رهن کامل پاییزی اندکی نسبت به فایل‌های تابستانی مناسب‌تر است. با این وجود یک بخش از بازار رهن کامل آپارتمان‌ها رویه جزیره‌ای متفاوت از کل بازار اجاره‌بها را دارد و آن بازار سه منطقه شمالی پایتختشامل مناطق یک، دو و سه است. در این مناطق تمایل به دریافت اجاره‌بهای ماهانه بسیار بالا است و عموما فایل رهن کامل در آنها کمیاب است. این در حالی است که مالکان یک گروه از آپارتمان‌های این مناطق در پاییز که مراجعه مستاجران به بنگاه‌ها بسیار کمتر است، میل بیشتری به عرضه رهن کامل آپارتمان خود پیدا می‌کنند. آنها مالکان آپارتمان‌های بزرگ‌متراژ با مساحت بیش از ۱۰۰ مترمربع هستند که با توجه به امکانات لوکس بنا، اغلب ملک خود را حول و حوش مترمربعی ۳ میلیون تومان برای رهن عرضه می‌کنند. نگاهی به فایل‌های آذرماه بازار اجاره‌بها نیز این واقعیت را تایید می‌کند که میل به عرضه رهن کامل در مناطق لوکس تهران عمدتا در میان مالکان آپارتمان‌های بزرگ‌متراژ مشهود است.

منبع : سایت روزنامه دنیای اقتصاد


١٢:٠٥ - 1397/09/19    /    شماره : ١٨٠٦    /    تعداد نمایش : ١٨٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
نقشه

درباره ما

موقعیت جغرافیایی و اطلاعات تماس

تلفن : 5-88547230-021 فاکس : 88547165-021 رایانامه : info@tdday.ir تارنما : www.tdday.ir نشانی : تهران - خیابان شهید احمد قصیر(بخارست) کوچه مقدس (چهارم) شماره 1

معرفی هولدینگ توسعه دیدار ایرانیان

هولدینگ توسعه دیدار ایرانیان فعالیت خود را از اردیبهشت ماه سال 1388 به عنوان یکی از زیرمجموعه های گروه مالی بانک دی در زمینه فعالیت های عمرانی، خدمات فنی و مهندسی، صادرات و واردات ماشین آلات راه سازی، کشاورزی و ساختمان، خدمات پیمانکاری، آموزش، نظارت و مدیریت بر پروژه و مشارکت و سرمایه گذاری در تأسیس شرکت های نوپا آغاز نمود.